top of page
Anchor 1
VÝSTAVA "I AM RT. 66" AMERICKÉHO FOTOGRAFA JIMA LIVINGSTONA
S radostí oznamujeme, že jsme získali souhlas k tomu, abychom na Mezinárodním festivalu Route 66 instalovali v současné době mimořádně populární umělecký projekt amerického fotografa Jima Livingstona “I AM RT.66”.
Jim Livingston v něm vytváří originální poctu Matce cest. I když je v celém světě k dispozici prakticky nekonečné množství zdrojů informací o památkách a zastávkách podél této ikonické dálnice, Jimův projekt se zaměřuje přímo na lidi, kteří na Route 66 žijí, provozují na ní své podniky a také na ty, kteří si na šestašedesátce plní svůj cestovatelský sen.
Celý tvůrčí proces je jednoduchý. Tým Jima Livingstona průběžně cestuje po Route 66 a pořizuje jedinečné portréty zajímavých lidí. Účastníci jsou vyzváni, aby ke svému snímku vlastnoručně doplnili odpovědi na tři otázky: „kdo jsem ...“, „čeho lituji…“ a „co bych chtěl stihnout, než zemřu…“.
Tato obsáhlá fotogalerie je základem velmi působivé výstavy, která je dále doplněna velkoplošnými uměleckými fotografiemi Route 66 a dalšími artefakty.
Výstava “I AM RT 66” s velkým úspěchem putuje po celých Spojených státech, a proto je pro nás velkou ctí, že ji budeme moci jako první v Evropě představit právě ve Zlíně - a s osobní účastí samotného autora.

 
bottom of page