top of page
Anchor 1
PŘEHLÍDKA UNIKÁTNÍCH, SPECIÁLNÍCH I NEJNOVĚJŠÍCH AMERICKÝCH MOTOREK!
Velký prostor v programu Evropského festivalu Route 66 dostanou bez jakýchkoliv diskuzí i motocykly. Americké motocykly.
K vidění budou nejnovější modely Harlejů, Indiánů i čtyřkolek Polaris. To vše přiveze a představí Harley-Davidson Brno a Indian Motorcycle of Brno.
Soukromí sběratelé předvedou speciální stavby motocyklů Harley-Davidson, což je už samo o sobě velký tahák pro širokou veřejnost.

Největším unkátem budou však takzvané "papežské harleje". Znáte jejich historii?
Firma Harley-Davidson věnovala dvěma posledním papežům – Benediktovi a jeho nástupci Františkovi - dva nové modely ke 110. výročí založení této slavné značky.
A protože ani jeden ze Svatých otců na motorce nejezdí, alespoň je vlastnoručně je podepsali a věnovali na charitativní účely. Obě mašiny pak byly v Paříži vydraženy za spoustu peněz soukromým sběratelem z České republiky, který je samozřejmě chrání jako oko v hlavě.
Ovšem – a to je skvělá zpráva – při příležitosti letošního Evropského festivalu Route 66 budou oba sběratelské klenoty mimořádně vystaveny přímo v místě konání, tedy v areálu zínského Baťova institutu. 

Tak vás všechny zveme na papežské harleje do Zlína! A nejen na ně :)
bottom of page