top of page

Pražské výstaviště v barvách Route 66

Evropský festival Route 66 je samozřejmě letošním největším setkáním fanoušků Route 66 na našem starém kontinentě, ale také – a hlavně – se uskuteční u nás v Praze. To po skončení letošního hokejového šampionátu dává příslib, že podobného atmosféry a nadšení by mohlo být dosaženo i na akci na holešovickém výstavišti :)

 Do festivalu zbývá ještě skoro dva a půl měsíce, ale já si uvědomuju, že je třeba o něm začít mluvit už co nejdříve. Vlastně teď hned.

Tak, Evropský festival Route 66 se koná společně s oblíbenými Prague Harley Days a Smoke and fire Festem. Společně jsou všechny tři akce prezentovány pod názvem All American Fest.

All American Fest proběhne od 30. srpna do 1 září v celém areálu Výstaviště v Praze – Holešovicích.

 Celá akce – a to je pro nás rouťáky důležité – a řekl bych dokonce zásadní – bude organizována právě ve stylu Route 66, čemuž bude odpovídat i celkové grafické pojetí celého areálu. Takže se při průchodu výstaviště budete moci zastavit na deseti stanovištích, připomínajících deset význačných míst na americké šestašedesátce.

Samotný Evropský festival Route 66 bude mít dvě vlastní prezentační místa – vnitřní a venkovní.

Tím vnitřním prostorem bude Pavilon B, v němž bude instalována výstava, mapující české stopy na Route 66 od roku 1998. Společně s výstavou zde bude umístěna velká prezentace historických motocyklů. V pavilonu B si návštěvníci budou moci prohlédnout slavný a velmi cenný Blue Angel, nebo-li Chevrolet Bel-Air z roku 1957. Tento nádherný kousek je legendárním vozem Route 66, kterou mnohokrát projel křížem krážem.

V pavilonu B budou též umístěny prezentační stánky amerických a evropských asociací Route 66, v nichž můžete nejen získat cenné materiály a propagační předměty, ale též se seznámit se známými osobnostmi Route 66 a zahraničními fanoušky.

V prostorách pavilonu B bude vyhrazen čas i místo pro besedy, přednášky, prezentace, což je mimořádná příležitost pro ty, kteří mají zájem dovědět se o staré americké Route 66 něco víc.

Neopomeneme ani promítání tématicky zaměřených filmů..Comments


Featured Posts
V tomto jazyce nebyly zatím zveřejněny žádné příspěvky
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle
bottom of page